Zimní zahrady a posuvné dveře-HS portály

1. Zimní zahrady

Důvodů proč se pustit do výstavby zimní zahrady může být hned několik. Někteří klienti touží po pěstování oblíbených rostlin v zimním období, další skupina buduje zimní zahradu za účelem zvýšení obytného prostoru domu. Z tohoto důvodu je důležité promyslet si, jaké účely bude zimní zahrada primárně plnit.

Společnost DECPLAST se věnuje realizaci zimních zahrad již více než 17 let. Za tuto dobu jsem získali neocenitelné zkušenosti. Již není pravda, že zimní zahrada je výsada vybrané skupiny obyvatel. Dnes si svoji zimní zahradu může dovolit opravdu každý.

Vzorová cena - plastová zimní zahrada
Cena výrobků a doplňků po slevě bez DPH: 149 000 Kč

Dřevěná konstrukce

Dřevo (obzvlášť ve formě lepených vrstev) má velmi dobrou nosnost, velkou stálost a vysokou mechanickou odolnost. Konstrukce s obnovitelného přírodního materiálu jsou při odpovídající péči velmi trvanlivé. Každý typ dřeva má své specifické vlastnosti a proto jsou dřevěné zimní zahrady firmy Decplast vždy specifické ve svém řešení. Dbáme na to, aby byla konstrukce zimní zahrady podložena statickým posudkem, který stanový rozměry nosných prvků specificky pro danou situaci. Dřevěné konstrukce v místech, která nejvíc vystavena vlivu klimatických podmínek, oplášťujeme plechem v odstínu zimní zahrady. Toto opatření zamezí pronikání vlhkosti do konstrukce. Opatření zamezující pronikání vlhkosti do konstrukce spočívají v použitém nátěru (naše nátěry vždy obsahují impregnační vrstvu) a také v průběžné údržbě – veškeré poškození barvy či dřeva je třeba co nejrychleji napravit. Konstrukci tvoří sestavy jednotlivých dílů, do kterých je možné vložit balkónové a vstupní dveře otvíravé, posuvně sklopné balkónové dveře nebo otvíravé a sklopná okna ovládané např. pákovým ovladačem. Obvodový plášť bývá nejčastěji zasklen izolačním dvojsklem. S ohledem na orientaci světové strany a celoročního užívání, můžeme kombinovat skla s regulací slunečního záření, omezující pronikání slunečních paprsků dovnitř a tím eliminovat nárůst teploty uvnitř zimní zahrady v letních měsících. Zastřešení zimní zahrady tvoří polykarbonát či bezpečnostní dvojsklo.

Plastová konstrukce

Obvodový plášť zimní zahrady je tvořen systémem firmy Inoutic umožňující vysokou variabilitu. Jedná se o profily (5-ti nebo 6-ti komorové) s vynikajícími tepelnými vlastnostmi, vyztužené výztuhami z galvanizované oceli tloušťky 1,5 mm. Konstrukci tvoří sestavy jednotlivých dílů, do kterých je možné vložit balkónové a vstupní dveře otvíravé, posuvně sklopné balkónové dveře nebo otvíravé a sklopná okna ovládané např. pákovým ovladačem. Obvodový plášť bývá nejčastěji zasklen izolačním dvojsklem. Zastřešení zimní zahrady tvoří kompaktní střešní systém Inoutic s polykarbonátem či bezpečnostní dvojsklo.

Hliníková konstrukce

Zimní zahrada z hliníkových profilu je systémově řešen z profilů firmy YAWAL. Konstrukci tvoří sestavy jednotlivých dílů, do kterých je možné vložit balkónové a vstupní dveře otvíravé, posuvně sklopné balkónové dveře nebo otvíravé a sklopná okna ovládané např. pákovým ovladačem. Obvodový plášť bývá nejčastěji zasklen izolačním dvojsklem. Zastřešení zimní zahrady tvoří polykarbonát či bezpečnostní dvojsklo.

2. Posuvné dveře - HS portály

HS portály, nebo-li posuvně-zdvižné portály, jsou unikátní svým lehkým ovládáním, bezbariérovým provedením a materiálovou variabilitou.

Jedná se o velkoplošné otvory nadstandardních rozměrů, minimálním členěním a s odsuvným křídlem. Takto koncipované okenní otvory jsou jedním ze znaků moderních staveb. Proto na to naše firma reagovala vytvořením HS portálu pro každý materiálový systém.

Maximální rozměry těchto portálů jsou odvislé od zvoleného materiálu. Například pro hliníkové HS portály je maximálním rozměrem stavebního otvoru 6×2,5 metry. Přesto, že tyto portály mohou mít až 300 kg, díky speciálnímu a hlavně kvalitnímu kování jsou ovladatelné pouze jednou rukou.

Máme zkušenost s výrobou a montáží HS portálů z dřevěných, dřevohliníkových, hliníkových i plastových profilů. Naše montáž na purenitové hranoly zajišťuje jednak kvalitní montážní detail, tak i funkčnost portálu. Při montáži na rektifikační podložky dochází k vyboulení prahu, které výrazně ovlivňují ovladatelnost a funkčnost otevíravého dílu HS portálu.

Hliník HS portál

WINSTAR-alu-HS-portal

Dřevo HS portál

Winstar-HS-portal-sept-2015

Plast HS portál

prestige-HS-portal

NABÍZÍME

DŘEVĚNÁ OKNA A DVEŘE
DŘEVOHLINÍKOVÁ OKNA A DVEŘE
HYBRIDNÍ OKNA A DVEŘE
PLASTOVÁ OKNA A DVEŘE
HLINÍKOVÁ OKNA A DVEŘE
ZIMNÍ ZAHRADY A HS PORTÁLY