PARAPETY A MŘÍŽKY

Ke každému novému oknu je zapotřebí většinou vyměnit i parapety. Původní parapety budou při demontáži starého okna poškozeny a nebudou vyhovovat ani kvůli jiné konstrukční hloubce nového okna.

Parapety vnitřní

Plastové komůrkové parapety

01 20141204 ZER dec plast 070Vnitřní plastový PVC okenní komůrkový parapet s vrchní CPL melaminovou folií pro zvýšenou odolnost proti poškrábání. Je vyrobený z vysoce kvalitního PVC-U materiálu a vysoce odolných fólií. PVC parapet je k dostání v široké paletě dekorů a hloubek. Pro konečnou úpravu jsou k dispozici koncové krytky. Díky vysoké kvalitě a rozumné ceně je tento parapet výbornou volbou pro vaše okna.

 • snadná údržba a montáž
 • estetika a luxusní vzhled
 • stálobarevnost a odolnost proti UV záření
 • odolnost vůči povrchovým poškozením
 • omyvatelnost a odolnost vůči vlhku
 • zdravotně nezávadný výrobek, odolný vůči plísním
 • dlouhá životnost
 • 100% recyklovatelnost
 • tepelný a zvukový izolant
 • volba mezi šířkami od 155 do 600 mm
 • příznivá cena

Dřevotřískové parapety

02 Drevena okna 0591Vnitřní dřevotřískové parapetní desky jsou na světových trzích již více než10 let. Splňují parametry ČSN a EU norem.
Základem parapetní desky je nosič, který se vyrábí z 16 mm voděodolné DTD desky. Předností parapetu je, že základní nosná deska je silná 16 mm, ale nos parapetu je zesílen a vyrábí se z 25 mm DTD. Tento profil je již řadu let osvědčen a zlepšuje tvarovou stabilitu a tuhost celého výrobku.

Povrch parapetní desky tvoří vysoce oděruvzdorný laminát CPL/HPL, který se používá běžně na pracovní desky a je dodáván předními výrobci laminátu v Evropě. Laminát je stálobarevný a odolný proti UV záření, běžným domácím chemikáliím, vařící vodě a vysokým teplotám.

Na zadní stranu parapetu lepíme nažehlovací hranu. Ze spodní strany je nalisován speciální impregnovaný protitah, který slouží k zabránění vzlínání vlhkosti, a to především v novostavbách.

 

Parapety venkovní

Parapet tažený (extrudovaný)

03 tazeny 1Vysoce kvalitní a elegantní parapety. Vyrábějí se z hliníku metodou vysokotlaké extruze (tzv. tažený profil). Vyznačují se především vysokou mechanickou odolností a prostorovou tuhostí, která usnadňuje montáž a zaručuje perfektní výsledný vzhled.

Přední zaoblená hrana a ideální proporce dotváří architektonický detail každé fasády. Hodí se jak k dřevěnným Euro oknům tak i k plastovým ok­nům.

Povrch tažených parapetů je proti mechanickému poškození opatřen plastovou folií, která se po montáži odstraní.

 • Možnost nástřiku v jakékoliv barvě RAL.
 • Venkovní parapety dodáváme v 5 základních barvách.
 • Boční plastové krytky v barvě parapetu

Parapet pozinkovaný

04 pozinkovany 1Je ekonomicky nejlevnější variantou. Montáž je stejná jako u hliníkových parapetů. Povrch pozinkovaného parapetu je proti mechanickému poškození při montáži opatřen plastovou folií, která se po montáži odstraní.

 • Venkovní parapety dodáváme ve 2 základních barvách a v dekoru zlatý dub
 • Boční plastové krytky v základních barvách parapetu
 • Možnost nástřiku parapetu v jakékoliv barvě RAL.

 

UPOZORNĚNÍ:

Pokud si vyberete nestandardní barvu parapetu a budete jej chtít nalakovat, je nutné zkonzultovat barevné sladění s naším pracovníkem, který vám sdělí, zda je takový dekor k dispozici i pro PVC krytky, čepičky na šroubky nebo H spojky, popřípadě jaké alternativy existují.

Mřížky

05 mrizkaMeziskelní mřížka je tvořená dutým hliníkovým plechem natřeným na požadovaný odstín a ukotveným do distančního rámečku. Členění je zasazené do mezery mezi jednotlivými skly (u izolačního dvojskla to pak vypadá následovně: sklo-mezera s mřížkou-sklo). Z důvodu ukotvení do distančního rámečku meziskelní mřížka zhoršuje tepelné vlastnosti celého okna. Jedná se výrazný vliv – obecně se dá říct, že meziskelní mřížka zhoršuje součinitel prostupu tepla U o 0,2 W/Km2, přičemž každá desetina je znatelná v nákladech na vytápění.

Druhou variantou je pak zvolit nalepovací lišty. Tyto lišty se lepí přímo na skelní tabule a mezi tabulemi je distanční rámeček. Tato varianta má však také své negativa – jedním z nich jsou pořizovací náklady, druhým je životnost lepidla a také obtíže při údržbě oken. Lišty činí překážky při mytí oken a zadržují nečistoty. Výhodou je naopak zabránění narušení tepelných vlastností samotných oken.

Poslední z variant je osazení do rámu oken předsazené mřížky. Mřížky na okenní rám připojujeme tak, aby je bylo možné odpojit z okna a nevytvářely při údržbě překážky. Díky šetrnémuo napojení mřížky na rám, nejsou při této variantě ovlivněny tepelné vlastnosti okna. Tato varianta se často používá při výměně oken v historické zástavbě, kdy jsou dřevěné rámy oken dále zdobeny dekorem.

 

DOPLŇKY

PARAPETY A MŘÍŽKY
KLIKY A MADLA
INTERIÉROVÉ ZASTÍNĚNÍ
EXTERIÉROVÉ ZASTÍNĚNÍ