Špaletová a kastlová okna

Okna značnou měrou určují celý charakter a estetický dojem historické budovy, roubenky či stavení. Současně musí kastlová a špaletová okna splnit požadavky památkových úřadů a vyhovět náročným potřebám současného uživatele budovy. Kastlová a špaletová okna patří mezi nejkrásnější typy oken, využívají se převážně na historických budovách, do bytových domů či jiných historických prostor. I mezi kastlovými okny je možné dále vybírat, a to nejen co se týče jejich vzhledu, ale i technických parametrů.

  • Věrné zachování historického vzhledu oken
  • Splnění všech nároků památkového úřadu
  • Splnění kritérií kladených na moderní okna

 

Kastlová okna HISTORICAL

Jsou používána v nejpřísněji chráněných objektech a památkových zónách. Tato okna jsou přesnou replikou původních, historických oken. Využívají se často původní postupy výroby i původní materiály.

Tepelná prostupnost okna Uw = 2,4 – 2,6 W/m2K dle použitého zasklení
Venkovní zasklení jednoduché 4 mm; 5 mm; 7 mm nebo 8 mm
Vnitřní zasklení jednoduché 4 – 8 mm

 

 

 

 

 

Kastlová okna STANDARD

Jsou nejoblíbenějším typem u našich zákazníků. Používají se do památkově chráněných objektů s použitím dvojskel. Okna z venkovní strany jsou přesnou replikou oken původních. Vnitřní křídla jsou však osazena dvojskly, díky kterým okno splňuje současná kritéria pro kvalitu oken. Výhodou kastlových oken Standard je cenová dostupnost a dobré izolační vlastnosti.

Tepelná prostupnost okna Uw = 1,4 – 2,6 W/m2K
Venkovní zasklení jednoduché 4 mm – 8 mm
Vnitřní zasklení dvojsklo (4 – 8 – 4 nebo 4 – 10 – 4)

 

 

 

 


 

Kastlová okna COMFORT

Jsou vhodným typem okna do památkově chráněných objektů a to především proto, že z venkovní strany je okno pohledově replikou okna původního. Současně však nepatří mezi finančně nejnáročnější a přináší zajímavý kompromis i pro památkový úřad. Vykazují výborné tepelně izolační vlastnosti, které splňují kritéria programu Zelená úsporám.

Tepelná prostupnost okna Uw = 0,9 – 1,0 W/m2K dle použitého zasklení
Venkovní zasklení jednoduché 4 mm – 8 mm
Vnitřní zasklení dvojsklo (4 – 16 – 4), které se používá u dnešních jednoduchých moderních Eurooken

 

 

 

 

 


 

 

Kastlová okna EFFECTIVE

Disponují vysoce nadstandardními tepelně izolačními vlastnostmi. Okna vyhovují parametrům budov v programu Zelená úsporám. Jsou zasklena dvojsklem i ve venkovních křídlech, což významně zvyšuje jejich tepelně izolační vlastnosti. Použití dvojskel i ve venkovním zasklení zabraňuje srážení vody na řídlech, což značně šetří i dřevěnou část okna. Je však třeba vést v patrnosti, že právě s ohledem na typ dvojitého zasklení není tento typ okna vhodný do památkově chráněných budov.

Tepelná prostupnost okna Uw = 1,0 – 1,2 W/m2K dle použitého zasklení
Venkovní zasklení dvojsklo (4 – 8 – 4 nebo 4 – 10 – 4)
Vnitřní zasklení dvojsklo (4 – 8 – 4 nebo 4 – 10 – 4)

 

 

 


 

 

Kastlová okna PREMIUM

Kombinují vlastnosti moderních dřevěných Eurooken a tradičních kastlových oken. Jedná se o kombinaci dnešního Eurookna doplněného o konstrukci rámu z masivu, navzájem spojeného dřevěným ostěním. Tento typ okna vykazuje mimořádně vysoké izolační vlastnosti. Současně však také přinášejí řešení pro památkově chráněné objekty a to tím, že se u těchto památkově chráněných objektů umisťuje konstrukce moderních Eurooken dovnitř, navenek zůstává zachována konstrukce klasického kastlového okna.

Tepelná prostupnost okna Uw = 0,7 – 0,8 W/m2K dle použitého zasklení
Venkovní zasklení dvojsklo (4 – 16 – 4)
Vnitřní zasklení dvojsklo (4 – 10 – 4 až 4 – 16 – 4)

 

 

 


 

 

Kastlová okna DECIBEL

Kastlová okna Decibel jsou určena pro budovy lokalizované u frekventovaných silnic, železnic, nádraží, letišť. Výhodou oken je zachování původního historického vzhledu z venku a tudíž možnosti osazení do památkově chráněných budov. Skla jsou opatřena protihlukovou fólií a současně je uplatněn systém dvou křídel za sebou, což současná moderní jednoduchá Eurookna nebo okna plastová neumožňují.

Okno splňuje hlukově izolační útlum Rw = 45 – 47 dB
Venkovní zasklení jednoduché Connex 3.3.1
Vnitřní zasklení dvojsklo Connex (3.3.1 – 12 – 4 nebo 3.3.1 – 14 – 4)